20 Mart 2011

Kadın olmak      
              Nü resim (çıplak resim) deyince aklınıza kadın mı geliyor erkek mi ? Tabi ki kadın değil mi ? Kadın vücudunun estetik olduğuna sanırım erkekler karar verdi. En güzel kadın resimleri erkekler tarafından yapılmış. Elbette kadınlar da erkek vücuduna büyük ilgi duyarlar ama bu erkeklerin kadın vücuduna tapınması şiddetine varmaz.


               Kadın  bunun farkında olduğu için vücudunu her daim çekici kılmak ister. Bütün kozmetik, estetik, diyet ve parfüm dünyası kadınlara çalışır.Orta yaşı geçen erkeklerin çoğu kilolu olmasına rağmen diyet ürün reklamlarında oynayan bir tane erkek göremezsiniz. Erkeklerin saç boyayanı kadınların ise boyamayanı tuhaf karşılanır.

           Kadın saçını boyar, şekil verdirir, kaşını alır, gece kremi, gündüz kremi, nemlendirici, sıkılaştırıcı kullanır, zayıf ,selülitsiz, tüysüz, kırışıksız, bakımlı ve çekici  olmaya çalışır.Tüm bunlar arzulanabilir olmak adınadır.

            Bir kadının diğer kadında dikkat ettiği  ilk şey ne kadar bakımlı, ne kadar zayıf  olduğu ve yaşının ne kadar altında gösterebildiğidir.Çünkü kadınlar da  erkek bakış açısından bakarlar birbirlerine ve zayıf, bakımlı, yaşından genç gösteren, iyi giyinen kadınları beğenirler.

        
  Son sözü kadınların sevdiği yazar Can Dündar'a bırakalım:


"Bir kadın yalnızdır aslında...

Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisi karar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız, onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz""Bir kadın çılgındır aslında...
Neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez. Üreticiliğinin sınırı yoktur ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler. Hoyratça harcamaz üreticiliğini. Sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. Yemek yemek, su içmek bile. Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz? Anlıyorsanız ne mutlu size. Anlamıyorsanız ne yazık ki yaşamıyorsunuz! "
                                                               

1 yorum:

  1. Her ne kadar endişelerime ivme kazandırıyor da olsa kadın olmayı seviyorum.

    YanıtlaSil

ses verenler